מזרח ומערב

המודעות ברפואה המזרחית היא בעיקר על מניעה וטיפול במחלות באופן טבעי ככל שניתן. עכשיו, במובנים רבים, הרפואה המערבית מפנימה את הרעיון, במיוחד כשמדובר בניצול תנועות טאי צ'י כדי לשפר את הגוף והנפש. מספר גדל והולך של אנשים ברחבי העולם מתעניינים כיום במערכות ריפוי מזרחיות מסורתיות – כולל טאי צ'י, יוגה, דיקור שיאצו, טווינה ומדיטציה – בשל ראיות גוברות לכך שהם יכולים לסייע במניעה ובטיפול בבעיות בריאותיות רבות כגון כאב כרוני, בעיות שלד, חרדות, פוריות, חיזוק מערכת חיסונית, דלקות פרקים ועוד

טאי צ 'י הוא תרגול איטי ועדין, אך יעיל בשיפור תועלות מסויימות של פעילות גופנית: הגדלת כוח השריר, שמירה על גמישות, הגדלת ושמירה על איזון ולפעמים אפילו אימון אינטנסיבי משפר פעילות לב וריאות.

טאי צ 'י הוא תרגיל הגוף והנפש שקיימת במסורות אסיאתיות רבות. זהו אחד מסוגים רבים של תרגילי צ'י גונג, המשלבים את העקרונות של אמנויות לחימה, נשימה מבוקרת, רפואה סינית מסורתית ופילוסופיות מזרחיות.

בהתבסס על העובדה כי הוא יכול לעזור לשלוט מתח ולחץ, הוא יכול להפחית כאבי מפרקים, לבנות כוח סיבולת, לשפר את המערכת החיסונית, טאי צ'י מיועד לכל שכבות הגיל, אך הנהנים העיקריים הם אלו שאינם יכולים לעשות פעילות פיזית אינטנסיבית, במהלך השיעורים הם מגלים שהם מחזירים לעצמם את הגמישות וטווח התנועה, משפרים יציבות, מתמודדים בצורה טובה יותר עם מצבי לחץ ומתח יומיומיים.

תרגול ממושך יכול לטווח רחוק לשפר:
ההתאוששות מהירה יותר מפציעות או מחלות.
שיפור מתח ולחץ כרוני
מחלות לב, לחץ דם גבוה או כולסטרול גבוה
כאבי שרירים וכאבים מפרקים, דלקת מפרקים ניוונית או דלקת גידים
עייפות, אנרגיה נמוכה ובעיות שינה
לקויות למידה, כולל ADHD
תפקוד מערכת החיסון נמוכה רגישות לזיהומים או מחלות
בעיות במחזור הדם, הלימפה ובעיות העיכול

דילוג לתוכן